Hizmetlerimiz

HİZMET EKİBİ

Ali KOÇAK’IN bizzat yönettiği ve konuklarıyla ilgilendiği tesisin yetişmiş güler yüzlü personeli hizmet sunmaktan mutluluk duyuyor. Canlı Alabalık Satışı Pehlivanlı Alabalık Tesisleri alabalık yavru üretimi başta olmak üzere sofralık balık üretimiyle de öncü olmaya başladı. Tesiste üretilerek piyasaya sunulan sofralık balıklar 12 aylık bir zaman süresinde yetiştirilmektedir. Doğal kaynak suyunda üretilen alabalıkları canlı olarak satın alabilirsiniz.

acikbufe1

 

TAZE,SAĞLIKLI, LEZZETLİ Açık Büfe Kahvaltı Keyfi Şehrin gürültüsünden uzak yemyeşil ağaçların altında rengarenk çiçeklerin içinde su sesi ve kuş cıvıltısı dinleyerek doğal köy ürünleri ve özel yapım ekmeklerle semaver çayının buluştuğu açık büfe kahvaltı keyfi sizleri bekliyor.

semaver1

SEMAVER

SEMAVER KEYFİ…

PEHLİVANLI ALABALIK TESİSLERİ’NDE YEDİĞİNİZ ENFES BALIKLARIN ARDINDAN YADA SABAH KAHVALTISI EŞLİĞİNDE ,SEMAVERDE PİŞEN ŞAHANE ÇAYI YUDUMLAMADAN GİTMEK OLMAZ..

organik1

ORGANİK ÜRÜNLER

Organik Yeşil Ürünler Masaya getirilen bütün ürünler organik olarak yetiştirilmiştir.Tohumları hiçbir değişikliğe uğramamıştır.Sunum anında taze olarak yıkanıp getirildiği için tadı,kokusu ve nefaseti muhteşemdir.Tere, roka, maydanoz, nane, yeşil soğan,yeşil biber, salatalık ve domatesi istediğiniz kadar alabilirsiniz.Bahçede yürürken üzerinize doğru eğilen meyve ağaçlarından istediğiniz kadar meyve yiyebilirsiniz.

ekmek1

EKMEK

Pehlivanlı Alabalık Tesisleri, sahip olduğu su değirmeninde organik buğdaydan elde ettiği unla kendi fırınında ekmeklerini pişirerek misafirlerine sunar.

cagkebabi1

CAĞ KEBAP

Misafirlerin isteği üzerine Cağ Kebap sunumu da yapılabilmektedir.Açık havada veya çardakta… Cağ Kebap keyfi tarif edilemez,ancak yaşanır.Lezzete ulaşmanın en önemli unsurları; malzeme, ustalık ve sunumdur. Bunları da, Pehlivanlı Alabalık Tesisleri, sizlere sunmaktadır.

yoreselyemekler1

YÖRESEL YEMEKLER

Pehlivanlı Alabalık Tesisleri,istekleri doğrultusunda misafirlerine, Erzurum mutfağının sahip olduğu eşsiz lezzetteki yemeklerini sunma imkanına da sahiptir.

geziler1GÜNÜ BİRLİK GEZİLER

Pehlivanlı Alabalık Tesisleri,Erzurum’dan 1 saatlik (80 Km.) uzaklıktadır.Yollar geniş ve asfalttır.Tesis konumu itibariyle bölgenin tamamında bulunan tarihi ve turistik zenginliklerin hepsine kolayca ulaşım sağlayacak durumdadır.Çoruh’a da,Tortum Gölü’ne de,Tortum Şelalesi’ne de,bölgedeki yayla,mağara ve diğer yerleşim birimlerine ister yaya,ister araba,isterseniz atla gidebilirsiniz. Gezilerinizde şimdiye kadar hiç rastlamadığınız kuşlar,kelebekler,yaban hayvanları,su samurları eşlik edebilirler.Yol boyunca hiç görmediğiniz çiçekleri,bitki ve ağaçları görebilir,dağlardan çağlayarak inen suların buluşma anındaki muhteşem danslarına şahitlik edebilirsiniz.

Ayrıca, sizleri insanlık tarihinin derinliklerine götürüp geçmişle bugünü birlikte yaşatacak tarihi eserleri gördüğünüzde adeta büyüleneceksiniz.

KONAKLAMA

Pehlivanlı Alabalık Tesisleri 30 yataklı 2-3 kişilik odalara sahiptir.Tesisin içi ayrıca karavan ve çadır için de müsaittir.

ULAŞIM

Pehlivanlı beldesi Erzurum’a 80 km uzaklıkta, Erzurum-Artvin yolu üzerindedir.En kötü şartlarda 1 saatlik yolu vardır.Beldeye girişte tabelalar sizlere rehberlik edecektir.Beldeye girişten 5 dakika sonra tesistesiniz. ” Doğanın sesi “ davetimizi kabulünüzden dolayı teşekkür ederiz.

TESİSİN AVANTAJLARI

* Suyun soğukluğu ve temizliği nedeniyle etteki doku sertliği damak tadına en mükemmel şekilde yansıtmaktadır. * Tesis muhteşem bir doğal ortamda kurulmuştur.Çevresindeki dağ ve kayalıklara rağmen bol su ve yeşilliğe sahiptir. * Sahip olduğu doğal kaya koruma kalkanıyla her türlü esinti ve rüzgar etkili olmaktan uzaktır. * Uzun araştırmalardan sonra rastlanabilecek su samuru,değişik kuşlar,kelebekler,dağ keçileri tesis çevresinde rahatlıkla görülebilir. * Tesiste bütün yiyecekler doğaldır.Hiç bir katkı maddesi kullanılmaz.Bu nedenle sağlık problemi olanlar için hiçbir risk yoktur.Kilo problemi yaşamak ta mümkün değildir. * Tesiste sunulan ekmek, tesisin su değirmeninde öğütülen buğdaydan elde edilen unla yapıldığından son derece sağlıklı,lezzetli ve besleyicidir. * Tesis bölgenin balık ihtiyacını da karşılamaya başlamıştır. Çevre halkı Irmakta balık tutma çabası yerine çiftlikten balık alarak piknik yapmayı tercih etmektedir. * Tesis, yavru alabalık üretimi başta olmak üzere , sofralık balık üretimiyle de öncü olmaya adaydır. * Tesis konum itibariyle bölgedeki tarihi eserlere,yürüyüş yollarına,gözlem etkinliklerinin yapıldığı bölgelere,su sporlarının yapıldığı yerlere,yayla ve mesire alanlarına yakın olduğu için ziyaretçilere etkinlikleri için büyük bir zaman avantajı sağlamaktadır. * Misafir ağırlamada sahip olduğu pansiyon, çadır kurma yerleri ve karavan alanıyla bölgede başka bir alternatifi yoktur.

alabalik1ALABALIĞIN FAYDALARI

• Alabalık protein, mineral ve vitamin bakımından yüksek değere sahiptir. • Günlük tavsiye edilen demir oranının %10’undan fazlasını sağlar. • Alabalık, İçerdiği yüksek Omega-3 yağ asitleri sayesinde kalp ve damar hastalıklarını engeller. • Kan basıncının düşmesine yardımcı olur. • Romatizmal hastalıkların gelişimini engeller. • Yağ içeriği düşük olduğundan kilo aldırmaz. • Gebelerin ve emziren annelerin tüm besin ihtiyacını karşılar. • Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekler. • Yüksek vitamin ve mineral içeriği sebebiyle çocukların kemik gelişimini sağlar. • Beyin ve göz gelişimi için gereklidir.